تبلیغات
وبلاگکد ماوس
آموزش دوتا آلستارز | Dota Allstars| Map | Replay | دانلود مپ و ریپلی | دانلود پچ
آموزش مپ سازی حرفه ای - قسمت اول

در این آموزشها قصد ما مپ سازی است همانطور که توضیح داده بودیم !

بدون هیچ مقدمه ای با نام و یاد خدا شروع می کنیم !
بازی وارکرافت که سازنده ی آن شرکت بلیزارد (Blizzard Entertainment) هست ، برای ساختن مپ های خود از یک زبان برنامه نویسی منحصر به فرد استفاده کرده . این زبان یک زبان شبه Java می باشد و تا حدودی شبیه زبان های برنامه نویسی خانواده ی C می باشد. تمامی کسانی که می خواهند مپ سازی کنند باید این زبان را تا حدودی بشناسند تا بتونند به صورت حرفه ای مپ بسازند یا یک مپ را ادیت کنند .

این نکته رو همین اول به همه ی شما دوستان عزیز بگم که بیشتر ما ادیت کردن مپ ها رو آموزش می دیم نه مپ سازی ! چون ساخت مپ بستگی به ایده و خلاقیت داره که خلاقیت چیزی نیست که ما بخوایم آموزش بدیم !

تمامی مپ های وارکرافت شامل مپهای TD ، مپ های دوتا آلستار ، مپ های فان ، مپ های Footman و در کل تمامی مپ ها به دو پسوند w3x و w3m تقسیم بندی میشوند.
شاید برای خیلی ها سوال باشه که چه جوری این همه صدا و انیمیشن هیرو ها و آیتم ها و برنامه نویسی ها همه و همه در یک فایل قرار داده شده که اونم حجمش نسبتا کمه !
باید بگم که تمامی این مپ ها به صورت فشرده هستند و تمامی فایل های مورد نیاز در این فایل فشرده قرار داده شده اند . این کار دقیقا عین این می ماند که شما چندین فایل رو با برنامه هایی مثل Win rar فشرده کنید و به صورت یک فایل در بیاورید .

نام این برنامه MPQ MasteR است که نحوه ی کار کردن با اون رو در آموزش بعدی در اختیار شما قرار میدم !

لینک دانلود : MPQ Master

تعداد نظرات زیاد باشه زودتر شروع می کنم !


كلمات كلیدی : آموزش مپ سازی ، آموزش ادیت مپ دوتا ، ادیت کردن مپهای دوتا آلستار ، آموزش مپ الستار ، ادیت کردن مپ آلستار ، آموزش مپ سازی حرفه ای ، آموزش Map ساختن حرفه ای ، آموزش کامل map سازی ، Creating map ، map dota allstars editing ،