تبلیغات
وبلاگکد ماوس
آموزش دوتا آلستارز | Dota Allstars| Map | Replay | دانلود مپ و ریپلی | دانلود پچ
تحلیل بازی Na'vi VS MYM فینال مسابقات F4F

سلام خدمت همه ی دوستان اروری گل !

بازی فینال مسابقات F4F رو کمی براتون تحلیل می کنم !

امیدوارم خوشتون بیاد .مثل همیشه به ادامه مطلب بروید ... !
ما از Ban های دو تیم اطلاع دقیقی نداریم چون ریپلی که منتشر شده به صورت ap می باشد !

در ابتدای کار تیم Na'vi لاین 3 تایی خودش رو در پایین مستقر می کنه اما MYM دقیقا بر عکس عمل می کنه و لاین 3 تایی خودش رو به لاین بالا منتقل می کنه !

در این بازی Night stalker در تیم Na'vi و Storm sprit در تیم MYM هیروهای Carry دو تیم در لاین 3pl محسوب می شوند که بازیکنان سعی می کنند تا این دو بازیکن خوب Farm کنند .
Lich و Clockwerk تا حدی از بازی عقب می افتند چون بازیکنان تیم حریف اجازه ی جلو رفتن و Farm کردن و حتی Level گرفتن رو از آنها می گیرند !

در لاین Mid هم دو هیروی Puck و Bat Rider جلوی هم قرار دارند !
تیم MYM وقتی می بیند که Storm را کمی از بازی جلو می اندازد و می بیند که این هیرو می تواند جلوی Clockwerk بایستد ، دو هیروی Roamer خود را به لاین Down می فرستد تا باعث جلوگیری کردن از Farm آنها کند !
همانطور که تیم MYM پیش بینی کرده بود ، Storm به راحتی می تواند Clock را اذیت کند و به تنهایی از Farm کردن او جلوگیری کند !

دو هیروی Ogre و POTM که نقش Sup و Roamer رو در این بازی دارند با استفاده از آیتم Smoke از دیده شدن توسط ward های تیم Na'vi جلوگیری کردند و تونستن که First blood رو از Na'vi بگیرند و Dendi رو شوکه کنند !بعد از چند ثانیه تیم Na'vi وقتی می بینه که دو هیرو به سمت لاین Mid کشیده شدن و Lich را تنها می بیند به پشت tower رفته و از او kill می گیرند !در دقایق بعدی چندین درگیری بوجود می آید که دو تیم تقریبا مساوی جلو می روند !
اما یک نکته را باید توجه کرد و آن هم Farm کردن خوب Storm است که در دقیقه ی 10 توانست 50 unit را بگیرد و باعث شد با توجه به Farm بقیه بازیکنان و Gank کردن ها و Kill های رد و بدل شده و به دور بودن Storm از همه ی این مسائل ، کمی از بقیه بازیکنان جلو باشد !

اما این جلو افتادن Storm چاره ای برای برد بازی نیست ! Na'vi با این که در 10 دقیقه ی اول بازی از بازی عقب می افتد اما با Gank کردن های خوب در شب و استفاده از قدرت Night stalker باعث می شه که از بازی جلو بیفته !دو تیم تلاش بسیاری برای زدن Roshan می کنند اما تیم مقابل از راه می رسه و مانع انجام کار می شه !


همانطور که گفتیم Night stalker نقش زیادی در Gank ها داشت و چون اکثر Gank ها در شب اتفاق می افتاد می توانست نقش زیادی داشته باشد !
اما همانطور که می بینید همین که صبح می شود یک Gank را تیم Na'vi از دست می دهد !یک درگیری را تیم MYM می زند !
و همچنان درگیری ها برای Roshan است ! و بلاخره MYM موفق می شود و Storm می تواند صاحب Ankh شود !

نکته ی جالب این بازی این است که بازیکنان خیلی کم Farm کرده و فقط در حال Gank کردن هستند و آیتم های خودشون رو وقتی می تونند داشته باشند که بتونند Gank رو به نفع خودشون تموم کنند !
دو تیم بسیار نزدیک به هم حرکت می کنند و یک اشتباه کوچک باعث باخت یا برد می شود !

همانطور که گفتم چون دو تیم بسیار نزدیک بازی می کنند و خیلی خوب بازی کردند ، با یک اشتباه کوچک برنده و بازنده معلوم می شود !
تیم MYM یک درگیری را خورد و همین باعث شد که تیم Na'vi بتواند لاین وسط را Mega کند !

باز هم درگیری برای Roshan !
دو تیم در کنار Roshan درگیر می شوند و تیم Na'vi می تواند برنده ی این جنگ باشد و Night stalker می تواند Ankh را از آن خود کند !
تیم Na'vi بعد از برداشتن ANkh از لاین وسط به سمت Base حریف رفته !
اما جالب است که Storm همانند بچه های شابدول عظیم به شابدول کردن این تیم می پردازد !
بعد از اینکه تیم Na'vi به سمت base حریف رفت ، 2 درگیری را پشت سر هم خورد و این خود باعث شد که این تیم احساس خطر کند ! بعد از push دادن دو line کناری ، از لاین وسط فقط به قصد زدن base حریف رفتند و ملاحظه می کنید که باز هم Gank را خوردند اما فقط تمرکز خودشان را به سمت Base گذاشتند و توانستند بلاخره پیروز میدان شوند !
تیم MYM از همان ابتدای بازی ادعا داشت که Lag و Delay بسیاری دارد و چندین بار نیز این قضیه را تکرار کرد !
تیم Na'vi نیز همین ادعا را داشت اما نه به شدت MYM .
در کل بازی بسیار زیبایی بود ! دو تیم بسیار خوب بازی کردند ! بازی کلا در Gank بود .
piCk ها جالب و کمی نوآورانه بود !

سرانجام Na'vi توانست با بازیکنان خوبش قهرمان این دوره ی مسابقات F4F  یا همون Farm 4 Farm باشد !

ریپلی این بازی جزء ریپلی های برتر سایت ارور قرار گرفت و در صفحه اول موجود است .

دانلود ریپلی : دانلود

نظر هم یادتون نره !


كلمات كلیدی : نقد و بررسی بازی Na'vi vs MYM ، تحلیل بازی فینال F4F ، مسابقات F4F ، ریپلی فینال مسابقات F4F ، نقد و بررسی بازیهای کامپیوتری ، تحلیل بازی فینال مسابقات دوتا ،