تبلیغات
وبلاگکد ماوس
آموزش دوتا آلستارز | Dota Allstars| Map | Replay | دانلود مپ و ریپلی | دانلود پچ
مصاحبه با 820 کاپیتان EHOME

سلام

بعد از چند وقت بالاخره اولین مطلب رو دارم میزارم!

 

چند روز پیش سایت sgamer با 820 کاپیتان تیم Ehome مصاحبه ای داشت که اون رو براتون در ادامه مطلب میزارم!

بهتون تبریک میگم بخاطر اول شدن تو مسابقات SMM2010 میخوام بدونم الان شما چه حسی دارید ؟

- ممنون این اتفاقی بود که به راحتی بدست نمیومد ولی ما اون رو لمس کردیم و بهش رسیدیم از 71 و هرکس دیگه که توی این پیروزی به ما کمک کردند متشکریم و همچنین از طرفدارا بخاطر حمایت کردن ما


چه اتفاقی افتاد که شما در مراحل گروهی به تیم Nirvana.cn باختید . خیلی از طرفداران شما بعد از دیدن این اتفاق گفتند که Ehome به پایان رسیده .

- من میخوام یه راجعب اون باخت همه چیز رو برای همه روشن کنم . توی اون بازی اصلا برای ما برد جلو تیم Nirvana.cn مهم نبود ما تونستیم درسهای زیادی از اشتباهاتمون که در طول اون بازی افتاد بگیریم .

یعنی شما به هیچ وجه نمیخواستید که تیم Nirvana.cn رو تو دور گروهی شکست بدین ! ؟

- نه

برای همین هست که میگن Ehome خودش رو تو این بازی کامل کرد ؟

- ما در اون بازی بسیار برامون بدست اوردن پول سخت بود و کاملا نیاز به پول داشتیم علاوه بر اینکه ما تحت فشار هم بودیم . ما در بازی بعدی بازی اونهارو به دقت بررسی کردیم و تغیر استراتژی دادیم . بخاطر همین هست که من میگم باخت جلوی نیروانا برای ما مفید بود .

شما بعد از اون بازی با Line up های جدید جلوی تیم های دیگه قرار گرفتین از جمله استفاده از هیروی Tinker چطور شد که با استفاده از این حالت های جدید نتیجه بازی باخت برای بقیه بود.

- ما سعی میکردیم همواره از Tinker یا در لاین خودش یا دیگر لاین ها برای برد استفاده کنیم . اما این موضوع واقعا جلوی تیم LGD بود که صدق میکرد و Tinker چاره ساز بود چون ما هیچ سبکی از اونها به ذهن نداشتیم بخاطر تغیراتی که در تیمشون دادن . و در نهایت ما در بازی اخر قرار بود از استراتژی اصلیمون یعنی Sniper/Alchmist استفاده کنیم و بخاطر لاین اپ ها و خوب بازی کردن تونستیم به اونها قلبه کنیم .

اما در استراتژی های تیم EHOME هیروی Sniper بیشتر به چشم میخوره و بسیار هیروی Push کن برای Tower ها هستش و این استراتژی بسیار استراتژی معروفی برای شما هست .

- بله بازی کن خوبه ما Dai یا همون !!X بسیار Sniper بازه خوبی هست اون از اعتماد به نفس بسیار بالایی با این هیرو برخورداره . و این نیز تو بازی باعث قدرت ما شد .

با توجه به این حرفها شما چه چیزی را میخواهید بگید .

- خیلی از کارها تو دوتا هست که از دست ما خارجه و این از ارزشهای دوتاست مثلا شرایط بازی تا یک مدتی برای شما سخت بخاطر وضعیت تیم روبرو هست اما ما با زرنگی این شرایط رو به نفع خودمون تموم میکنیم و برنده بازی میشیم . پس دوست دارم هواداران علاوه بر اینکه کار کردن ما رو جدا میبینند کارکردن گروهی ما هم ببننن چون ما خیلی به کاره گروهی تمرکز میکنیم .

بزرگترین چالش مسابقات SMM2010 چه چیزی بود برای شما که براتون صورگرفت ؟             

 - بزرگترین چالش در این مسابقات نهفته شده بود در خودم . و غلبه کردن بر خودم . عوامل خارجی روزهای طولانی شت سر هم بازی کردن . بیش از 12 ساعت در روز این یه امتحان برای استقامت ما بود ولی به هرحال به پایان رسید و هرچیزی که بود خوب بود . ما در اونجا به طور متوسط روزانه 5 تا 6 ساعت میخوابیدیم .

ایا کمبود خواب مانع عملکرد تون میشد ؟

- کمی تا حدودی . و بعضی مواقع باعث اشتباهات نابخشودنی نیز میشد

ایا شما با هم تیمی هاتون بعد از هر بازی ملاقات میکنید تا در باره بازی صحبت کنید ؟
- ما چه ببازیم  چه ببریم بعد از هر بازی با همدیگر بحث مشورت میکنیم درباره وضعیت بازی

 برگشت به Dota همونطور که میدونید هیچ یک از تیمهای از هیچ تیمی نباختن جز یک تیم این نشون دهنده چه چیزی هست ؟

- من هم خوشحالم هم نگران . خوشحالم که چین و Dota چین بیسار قوی شده . اما من نگران این هم هستم که دوتا در چین به پایان نرسه مثل Starcraft در کره . امیدوارم این اتفاق نیافته که دیگه کسی Dota بازی نکنه .

یکی از بهترین مپ هایی که تابه حال اومده همین مپ 69 هست و در اون خیلی مشکلات رفع و هیروهای جدید و استراتژی های بروز تری روز به روز اتفاق میافتد همچنین ward های جدید در لاین ها به نظر شما چیزه دیگری هم هست بخواهد در این مپ شگفتی ساز باشد ؟

- Lone Druid بدون شک یکی از پدیده های هیروهاست این هیرو در مسابقات WDC دیده شد و بسیار هم هیروی قوی هست . ولی ما طرز کار با این هیرو رو زیاد خوب بلد نبودیم و نمیدونستیم باید چه استراتژی با اون ریخت و ما اون رو به عنوان First Pick قبول نداریم .

با تشکر از توضیحاتون . اگه میشه نظرتون درباره Drow Ranger و Medusa هم بگید 2 هیروی بسیار قوی که این روزها پیک نمیشن .

- دوتا روز به روز داره پیشرفت میکنه و سبک ها عوض میشه و الان هم معمولا سبکهایی که استفاده میشه همه Push هستن و بخاطر اینکه Drow جلو سبک های Push و سریع کمتر جذابیت داره و نمیتونه خودشو نشون بده این هیرو پیک نمیشه باز Medusa از شرایط بهتری بر خوردار هست .

بخاطر زنده موندن Medusa این حرف رو میزنید ؟

- بله قطعا چون این هیرو بسیار هیروی قوی هست علاوه بر اینکه به خوبی میتونه از Tower محافظت کنه .

جلوی استراتژی Fast Push به نظر شما چی این هیرو خوب هست ؟

- نه جلو این حالت بسیار سخت هست محافظت از Tower ها و فقط در این جور بازیها نباید عجله کرد باید شرایط جنگ مهیا شود

به نظر شما کدام هیرو ها هستن که میتونن توانایی های مختلفی داشته باشن و بسیار قوی باشن  در Fast Push؟

- Tinker & Visage

نظرتون درباره Panda چیه اون میتونه خوب باشه ؟


- این هیرو در Push های کم بسیار مورد استفاده است و خیلی خوب میشه که زیر Tower خودش باشه .

یک سوال دیگه . ایا شما و 357 میخواین واقعا از دوتا حرفه ای خداحافظی کنید ؟

- ما سال بعد هم برای Ehome بازی میکنیم . 357 هم به تازگی ازدواج کرده پس بیاین همه به اون تبریک بگیم همچنین من هم باید یکم درباره خودم فکر کنم قرار گذاشته بودم که بعد از SMM2010 به این موضوعات فکر کنم اما من در اسرع وقت به همه موارد جواب میدهم

تبریک میگیم به 357 راستی شما در این مسابقه مبالغ زیادی را بردید و حقوقتون فکر میکنم به 6 رقم رسیده ایا این حرف درست است ؟

- من میتونم به این سوال پاسخ ندم ؟

به عنوان کاپیتان تیم عملکرد بازیکناتون رو در SMM به صورت کوتاه توضیح بدید .

- Burning AAA بسیار بازیکن پایدار در سبک Cryy هست و هماهنگ و سازگار در SMM افکار او در طول بازی بسیار روشن است . و هر موقع به ما کمک کرده که ما به خودمون اعتماد کنیم و پایدار باشیم بازی را بردیم . قبلا به این سبک بازی میکردیم 1 + 4 یعنی 1 cryy و بقیه در کنارش که اون 1 Burning cryy بود که من اون رو هم به طوری میبینم که هنوز داره پیشرفت میکنه .


Dari !!X یک بازیکن در حد استاندارد هست با تعداد کمی از اشتباهات .  من بعضی از حرکت های خوب رو از !!X و AAA نخواسته بودم اما اینها خودشان به خوبی انهارو انجام دادن .

King j به طور واضح بسیار خوب با هیروی Visage بازی میکند و به جرات میتوان گفت که جز بهترین Visage بازهای چین هست همچنین او تنها کسی است که تونسته 2 بار در SMM به این مقام برسه

357 همه کس رو دور میزند او پایه و اساس تیم ما هست و حتی اگه من به شوخی بمیرم او همیشه وجود خواهد داشت و Ward گذاشتن را به جای من انجام خواهد داد همچنین او بسیار قابل اطمینان هست .

820 هم من نباید چیزی بگویم بقیه باید درباره من نظر بدن .

حرف اخر ؟

- با تشکر از شما که این مصاحبه رو با من انجام دادین  و همچنین تشکر میکنم از اسپانسر ها و حامیان ما مثل 99 Gaming Platform , Nvidia , Intel , Steelseries , Gigabyte و بقیه و همچنین از هوادارا تشکر میکنم که تا این لحظه ما رو تنها نذاشتن .

 

منبع : iw3cup.irكلمات كلیدی : مصاحبه با 820 ، مصاحبه با EHOME ، تیم EHOME ، مصاحبات با بازیکنان دوتا آلستار ، مصاحبه با بهترین های گیم جهان ، بهترین گیمرهای ایران ،